Ralph oyununu terk etti!

Tüm istediği arkadaşım diyebileceği birileri ve parlak altın bir madalyaydı.

Tüm gününüzü atari salonunda geçirdiğinizi hayal edin. Ve akşam olunca evimize dönüyorsunuz. Oyunların içerisindeki gizemli hayatsa insanlar gittiğinde başlıyor. Oyuncak Hikayesi filmindeki gibi oyunlar canlanıyor. Kendimizi iki boyutlu nostaljik oyun karakterlerinin üç boyutlu dünyasında buluyoruz.

Evet, bir çok eski oyun karakteri bu filmde bize kısa görüntülerle (cameo) sürpriz yapıyor. Tıpkı Masun Sanık Roger Rabbit filminde gibi. Ama asıl karakterimiz filme de ismini veren Oyunbozan Ralph. Diğer oyunların fişi çekilirken, Ralph’ın Fit-It Felix isimli oyunu 30. senesini geride bırakıyor. Ralph oyunun her şeyi yıkan kötü karakteri. Felix ise onun yıktığı apartmanı tamir edip bina sakinlerinin favori ismi oluyor. Her seferinde madalyayı kapıyor. Ralph’ın dediği gibi 30 yıldır işini çok iyi yapmasına rağmen tek bir madalyası bile yok.

Tüm oyunların birleştiği Büyük Oyun Merkezi isimli bir yer tanıyoruz. Her oyundan giriş ve çıkışların yapıldığı yolların tümünü birleştiren bir merkez düşünün. Ralph kötüler toplantısına katılıyor. Burada bir çok kötü oyun karakterini görme imkanımız oluyor. Qbert, Pac-Man’s Blinky, Bowser, M Bison, Doctor Robotnik ve daha fazlası. Gerçekten eğlenceli. Ralph burada sıkıntısından bahsediyor. Artık bir madalyayı hak ettiğini düşünüyor. Ve toplantıdan sonra o madalyayı bulmak için oyununu terk ediyor.

Oyunbozan Ralph

Oyunbozan Ralph kötüler toplantısında

Aslında sorun tam da burada başlıyor. Eğer bir karakter kendi oyunu dışında başka bir oyunda ölürse tamamen yok olur. Yeniden doğamaz. Ve Ralph’ın madalya kazanmak için gittiği oyunsa Hero’s Duty isimli uzaylılarla savaşılan mermiler havada uçuştuğu bir oyun. Bundan sonra Ralph’ın madalyaya ulaşmak için giriştiği heyecanlı ve bir o kadar eğlenceli öyküsü bizleri bekliyor. Tam başarılı olacak derken, kader karşısında sürüklenerek bambaşka oyunlara girip farklı hedefleri kovalamaya başlıyor.

Oyunbozan Ralph hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden bir yapıya sahip. Eski oyunlar nostaljik duygular yaşatacak. Belki, mükemmel bir film demeyebilirsiniz ama kesinlikle eğlenceli. Günümüzde video oyunlarından uyarlanmış bir çok film olmasına rağmen direk video oyunlarını konu alan çok nadir film var. Bu da eşsiz bir deneyimin sizi beklediğini gösteriyor. Ailedostu sıcakkanlı bir film sizleri bekliyor. Güzel seyirler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s